تبلیغات
کتابخانه نرم افزار و فناوری اطلاعات - چند کتاب لینوکسی
کتابخانه نرم افزار و فناوری اطلاعات
خلیج , خلیج همیشگی پارس ( فارس )

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

چند کتاب لینوکسی

در این  پست قصد دارم چند کتاب در زمینه سیستم عامل لینوکس و فلسفه متن باز معرفی کنم که البته کسانی که با سیستم عامل لینوکس آشنایی دارند این کتاب ها رو قبلا حتما خوندن اما برای کسانی مناسب هست که تازه به دنیای لینوکس وارد شدند یا اینکه قصد آشنایی با این سیستم عامل قدرتمند رو دارند.


مقدمه‌ای بر نرم‌افزارهای آزاد/متن‌باز
مولفین: محمد خوانساری، حمیدرضا ربیعی
موضوع: این راهنما دید کلی نسبت به فناوری‌ها و مسایل مربوط به FOSS را در اختیار سیاست‌گذاران و تصمیم‌گیران قرار می‌دهد. اگر چه این راهنما برای تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران فناوری اطلاعات و ارتباطات تنظیم شده است، اما مطالب مورد بحث می‌تواند برای طیف گسترده‌ای از شرکت‌ها نیز مفید باشد. به علاوه این راهنما سعی می‌کند تا راهنمایی برای کاربران بالقوه بوده و مزایا، امکانات، معایب و خطرات استفاده از FOSS را بازگو نماید.

دانلود


مهاجرت از ویندوز به گنو/لینوکس (برای مدیران)
مولفین (ترجمه و تالیف): جلال حاجی غلامعلی، احسان کشتکاری
موضوع: دلیل نگارش مرجع اصلی این کتاب یعنی کتاب راهنمای مهاجرت که توسط وزارت امور داخلی دولت فدرال آلمان تهیه شده است، بررسی مزایا و معایب مهاجرت به متن باز و ارائه راه کارها و شیوه نامه های اجرایی آن بوده است. در این کتاب پس از مقدمه، روشها و مسیرهای ممکن برای اجرای مهاجرت تشریح شده و در ادامه جزئیات فنی این کار به تفصیل بیان گردیده است. بررسی جنبه حقوقی، ارزیابی و تحلیل اقتصادی و توصیه های مدیریتی انجام مهاجرت عناوین فصول دیگر است که در این کتاب به طور کامل بیان شده شده اند.

دانلود


مهاجرت از ویندوز به گنو/لینوکس
مولفین (ترجمه و تالیف): جلال حاجی غلامعلی، احسان کشتکاری
موضوع: این کتاب به ارایه دستورالعمل‌هایی تخصصی و مفصل در خصوص چگونگی انجام مهاجرت و کمک به تصمیم گیریهای فنی در مراحل مختلف مهاجرت می پردازد. مخاطب این دستورالعملها، مدیران IT و کارشناسانی هستند که تصمیم به مهاجرت به FOSS گرفته اند. در آغاز کتاب مقدمات لازم برای اجرای یک برنامه مهاجرت بیان شده و متدولوژی مهاجرت ارایه شده در فصول بعد تشریح می گردد. در ادامه پس بیان توصیه های مدیریتی لازم برای مراحل مختلف انجام مهاجرت، طی چندین فصل به تشریح جزییات اجرای این برنامه پرداخته می شود.

دانلود


آموزش مقدماتی گنو/لینوکس
مولف: مهدی فولادگر
موضوع: آموزش سیستم‌عامل گنو/لینوکس برای مبتدیان

دانلود


کسب و کار و اقتصاد نرم‌افزارهای متن‌باز
مترجمین: محمد خوانساری، هادی محمدی، فرشته پورامینی
موضوع: این کتاب مستقیما مدیران تجاری را مخاطب قرار داده است. تعدادی از شما ممکن است در زمره مدیران فناوری اطلاعات باشید که سعی در بررسی ارزشهای لینوکس و متن‌باز در صنعت دارند. به عبارت دیگر، چرا شما قصد ایجاد تغییراتی دارید؟ این کتاب برای مدیران کاملا مناسب بوده و مدیریتی سودآور را در دو سطح بررسی می‌کند. چنانچه شما از جمله مدیران اجرایی هستید، این کتاب شما را در هدایت گروه‌تان و یافتن راه‌حل‌های مناسب یاری نموده و هنگامی که گروه پیشنهاد‌هایی در رابطه با لینوکس و متن‌باز ارایه می‌دهد، کمک می‌کند راه‌کار مناسب‌تر اختیار کنید. در صورتی که شما جزو رتبه‌های متوسط مدیریتی می‌باشید، این کتاب به شما کمک می‌کند تا نسبت به درستی برنامه‌ها و طرح‌هایتان در رابطه با مدیریت پیشرفته و همچنین اختیار الگوهای جدید و تجاری مربوط به لینوکس و متن‌باز اطمینان حاصل نمایید.

دانلود


مقدماتی کاربری


دوره راهبری سیستم عامل لینوکس

برنامه سازی مقدماتی در لینوکس
مدل توسعه نرم افزار های متن باز/آزاد

منبع :

درباره وبلاگ

دانشجوی کارشناسی نرم افزار دانشگاه آزاد شهریار هستم
در این بلاگ قصد دارم کتابخانه مناسبی برای رشته نرم افزار و فناوری اطلاعات از سرتاسر وب جمع آوری کنم
امید وارم بتونم با بلاگم به شما دانشجویان رشته نرم افزار کمک بکنم
مدیر وبلاگ : امیر

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • نظر شما درباره بلاگ


نویسندگان

اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها